Angína v létě?

Léto a prázdniny jsou ideálním časem na odpočinek, přesto se potýkáme s různými nemocemi a jednou z nich je angína. Co je její příčinou a jak bychom ji měli předcházet? I v létě můžeme skončit v posteli s horečkami a zimnicí, co tedy náš organismus nezvládá?

Příčina

Hlavním problémem je teplota organismu a teplota, která je kolem nás. Zejména rozdíly v klimatizovaných prostorách (auta, obchody apod.), kdy tělo není schopno při vysokých venkovních teplotách „přepnout“ na chladnější „režim“ právě v těchto místech. Další věcí je ovšem pití ledových drinků a nápojů, které tělu způsobují teplotní šok a tak je mnohem náchylnější.

Angínu poznáte sami

Pakliže je hrdlo zarudlé a na mandlích jsou bělavé či nažloutlé povlaky, je jasné, že se jedná o angínu. V tomto momentě je třeba vyhledat lékaře, který určí, o jaký druh angíny jde. Dělíme ji na virovou – „klasická“ a bakteriální – u té navíc naleznete povlaky, někdy může jít až o streptokokovou. Streptokoková angína udeří vždy za plného zdraví, jen s nenápadnými příznaky jako je únava, horečka anebo malátnost.

Antibiotika

Předepíše-li vám lékař antibiotika, je třeba, abyste dodržovali jejich dávkování. Pokud antibiotika neberete často, nemusíte se bát, tělo se s tím popere. Jen při dobrání se budete cítit slabí, ale regeneraci můžete podpořit například probiotiky, či stravou bohatou na zeleninu a ovoce.

Jak se angíně vyhnout

Letní drinky nejsou to nejlepší, čím v parném počasí zahnat žízeň, proto pijte raději vlažné nápoje, u kterých máte jistotu, že vám neuškodí. Samozřejmě pokud se rozhodnete osvěžit něčím ledovým, pijte tekutiny pomaleji a ohřívejte si je v ústech.

Čtěte také:   Jak se chránit před nachlazením?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *