Domácí peeling? Snadné!

Vyrobit si domácí peeling nemusí být jen zkouška z alchymie, mnohdy postačí pár surovin z běžně dostupných obchodů a vy tak ušetříte nejen peněženku. Odstraňování odumřelých buněk pokožce prospívá a udržuje jí svěží a zdravou. Domácí peeling zajišťuje, že stoprocentně víte, co vaše směs obsahuje a usnadňuje vám zbytečné hledání cizích chemických názvů.

Cukr má zde tentokrát své místo

Peeling určený na nohy a tělo vytvoříte jednoduše, stačí smíchat dvě lžíce cukru krystal s olivovým olejem, aby vytvořil emulzi, kterou posléze naneste na určená místa. Nechte chvíli působit a opláchněte teplou vodou.

Káva na tvář

Dalším peelingem, tentokrát na tvář, jsou jemná mletá kávová zrnka. Návod je triviální, smíchejte krém anebo mléko, které používáte s jednou lžičkou kávy. Tuto směs vmasírujte do tváře a poté samozřejmě opláchněte.

Kokosový olej a sůl

Kokosový olej a himalájskou sůl znáte, věděli jste, že z těchto surovin jde vytvořit i peeling? Budete potřebovat 1,5 lžíce kokosového oleje, hrst soli, strouhaný kokos a chia semínka. Kokosový olej rozmíchejte se solí, přidejte kokos a semínka, až vznikne požadovaná konzistence, aplikujte směs na tělo. Tento peeling stačí setřít ručníkem, nicméně pokud chcete, můžete jej i opláchnout.

Vlašské ořechy

K peelingu na ruce budete opět potřebovat běžný krém s tím, že do něj přidáte namleté vlašské ořechy, čím menší kousky budou tím lépe. Chvíli ruce masírujte a poté opláchněte.

Čtěte také:   Pijete v létě dostatek tekutin?

V knihách a na internetu se dozvíte další rady a tipy, jak na domácí peeling. My jsme zveřejnili ty nejlepší z osvědčených surovin, které byste měli mít vždy doma. A jak jste na tom vy, používáte domácí peelingy, nebo ty z obchodů?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *