Myslíte si, že jarní únava neexistuje? Omyl!

Domníváte se, že jarní únava neexistuje? Není to úplně pravda, neboť po zimě v našem těle opravdu nastávají změny, které každý vnímá naprosto jinak. Někdo se nemůže pomalu ani pohnout, jiný tento druh únavy ani nezaznamená. Je to zkrátka jako s nemocemi, jež nás dokáží velmi potrápit, s některými uleháme do postele, druzí chodí do práce.

Zdá se vám, že se cítíte vyčerpaní, bez nálady a podráždění? To všechno může mít za následek jarní únava. V zimě totiž tělo spotřebuje mnohem více energie na obranu před viry a bakteriemi, rovněž je zaneseno těžkými jídly, alkoholem či cukrem. Nicméně je přirozené, že v zimě jíte více a máte chuť na nezdravá jídla. Proto s nástupem jara musíte ze slunce čerpat vitamin D, jíst mnohem více zelené zeleniny a trávit obecně více času venku, než zavřeni doma.

Dále můžete zkusit začít postupně posilovat svou imunitu, například měněním teploty vody při sprchování z teplé na chladnější a naopak. Také spánek při otevřeném okně není špatný nápad, samozřejmě až tehdy, kdy uznáte za vhodné a ne při mrazících. Patříte-li mezi příznivce tabletek, na našem trhu můžete najít enzymy, které tělo postupně čistí, dáváte-li přednost přirozené cestě, na našem webu najdete spoustu tipů a rad, jak na detox. Nezapomínejte na spánek, o něm se tvrdí, že je nejlepší lékař, zvlášť když se potýkáte s jarní únavou.

Čtěte také:   Dejte stresu vale!

Důležitým aspektem je také stres, jež únavu může značně ovlivnit. Proto je důležité sportovat a myslet pozitivně, nebo vyhledat společnost vám příjemnou, zajít si do kina, nebo strávit volný čas úplně jinak. Hlavní je, abyste mysleli také na sebe a nejen na druhé.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *