Silvestrovské občerstvení – tipy a nápady

Silvestrovské občerstvení se někdy může zdát fádní, protože chlebíčky s česnekovou pomazánkou zná každý. Co příchod nového roku trochu odlehčit, či přidat něco netradičního? Samozřejmě, že i naše tipy se mohou opakovat, avšak pojďme si je přece jen připomenout.

Začneme klasicky neklasicky pomazánkami. Česnekovou a sýrovou nemusíme blíže představovat, další dobrou pomazánkou je avokádová. Někteří ji připravují podle tradičního receptu na guacamole – rajčata, cibule, chilli, česnek, koriandr, limetková šťáva a sůl, jiní obměňují varianty podle toho, co doma najdou. Velmi chutné jsou také pomazánky z luštěnin, zejména červené čočky a cizrny. Cizrnovou pomazánku můžete rovněž znát pod pojmem hummus. Receptů na hummus je opravdu nespočet, ale ten základní spočívá v dokonalém snoubení samotné cizrny, tahini (sezamová pasta), panenského olivového oleje, česneku, petrželky, soli a pepře (případně chilli). Dále do hummusu můžete přidat třeba sušená rajčata, červenou řepu anebo klidně avokádo. Tyto pomazánky mohou posloužit klidně i jako dipy například k domácímu pečivu.

Dalším tipem jsou domácí chipsy, nakrájejte libovolnou zeleninu na co nejmenší plátky a dejte do trouby. Mimo brambory jsou skvělé třeba batáty, celer, mrkev anebo řepa. Také jablkové záviny zná každý, slaná varianta u nás není příliš populární, třeba jen ta se zelím a slaninou, co ale zkusit záviny zeleninové?

Sladkosti na Silvestra moc neletí, neboť cukroví je doma ještě dost, ale datlové kuličky, různé raw pochutiny budou určitě užitečné. Zkuste najít recept na jednodušší varianty raw dortů, dámskému osazenstvu se zavděčíte fit dobrotou.

Čtěte také:   Pohanková kaše s jablky

K Silvestru patří neodmyslitelně i alkohol. I zde můžete být kreativní a udělat si domácí bowle, použijte buď ovoce (meloun, ananas, mandarinky, cokoliv, co doma máte) anebo gumové medvídky. Ovoce nakrájejte do mísy a zalijte příslušným drinkem (dobrá je vodka).

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *