Stravujete se v práci pravidelně?

Přemýšleli jste někdy, že jídlo v práci by mělo být stejné jako to, které máte doma? Jak dobře se stravujete v práci a myslíte vůbec na jídlo, i když nemáte čas? Jídlo je nedílnou součástí dne, proto je třeba, aby bylo vyvážené i v práci. Jaké chyby ve stravování v práci děláte, aniž byste to třeba považovali za chybu?

Chyby, kterých se dopouští spousta lidí, je mnoho, my jsme vybrali ty nejčastější. Jako prvním velkým problémem může být pití přílišného množství kávy. Několik káv denně opravdu není zdravé. A začínat den kávou? To už vůbec ne. Vyměňte alespoň ráno kávu za vodu či čaj a hořký nápoj si dopřejte až v pozdějších hodinách. S tím úzce souvisí i další problém. V průběhu dne zapomínáte na pitný režim, který způsobuje bolesti nejen hlavy, ale také například žaludeční potíže. Proto u sebe mějte vždy alespoň vodu, která je pro vás nejlepší, zvlášť v letních měsících.

Dalším špatným zvykem je oběd. Někdo obědvá málo a někdo vůbec, a ještě k tomu stále v místě výkonu práce. Pokud máte v práci alespoň provizorní kuchyň, jezte tam, ale nikoliv ne u počítače. A nestíháte-li si na oběd zajít, raději si jej připravte doma. Pokud nemáte čas ani doma, existují různá krabičková jídla, která máte na celý den. Ty už stačí jen objednat a sníst, případně vzít do práce.

Čtěte také:   Opravdu existují omlazující potraviny?

Jednoduše řečeno, do práce je třeba chodit připraveni, ať už se vám chce nebo ne. Je lepší pečovat o své zdraví, než abyste cokoliv doháněli například pilulkami. Místo sledování televize si připravte jídlo na druhý den a sami později pocítíte změny.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *