Zkoušeli jste tato přírodní léčiva?

Co dělat, když jste nachlazení a pilulky nejsou zrovna nejpříznivějším řešením? Existuje spousta rostlin, která jsou přímo proti nachlazení a nemocem. Jejich užívání však musí být delší, neboť oproti chemickým sloučeninám nezaberou hned, ale teprve po určité době. Bylinky už užívali naši předkové, proč to tedy nezkusit? Jedno víte jistě, neublíží vám tak jako ty chemické z moderní doby.

Oregano

Zdánlivě obyčejná bylinka s poněkud neobyčejnými účinky. Má mnohem více pozitivních vlivů, než jste si kdy mysleli. Účinnou formou není jen samotná bylinka, ale rovněž olej, který se používá po staletí. Velmi významnou složkou je karvakrol, což je látka, která je považována za nejsilnější přírodní antibiotikum. Obsahuje širokou škálu vitamínů od vápníku, hořčíku až po vitamín C a A. Působí také protizánětlivě a tlumí bolesti.

Echinacea

Echinacea, taktéž známá jako třapatka nachová, je skvělým doplňkem při zvyšování imunity, která spoustě lidem chybí. Z třapatky se užívají kapky například při nachlazení, nebo jen preventivně. Má vsoký obsah flavonoidů, které cévám dodávají pružnost a zabraňují například vzniku trombózy. Působí také proti rakovině, bolestem kloubů a pomáhá při infekcích.

Skořice

Skořice dnes neslouží jen jako koření do jídla a sladkých dezertů, ale také jako lék. Skořice pomáhá při nachlazení, zlepšuje trávení, ulevuje od nevolnosti. Její další účinky mohou být při infekcích, dokáže také snižovat špatný cholesterol a v neposlední řadě ulevuje od menstruačních bolestí, což by pochopitelně mohlo zaujmout především ženy. Také funguje jako zlepšovač paměti, protože při její dlouhodobé konzumaci se mozková aktivita zvyšuje.

Čtěte také:   Aloe vera

Zázvor, cibuli a česnek dobře znáte, co ale vyzkoušet právě tyto bylinky? Pro spoustu z vás jsou na denním pořádku, co ale ostatní?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *