Co dělat, aby opálení nevybledlo?

Prázdniny školákům pomalu končí a s tím i spousta dovolených. Někteří dovolenou v teple využili již na začátku, jiní se na ni teprve chystají. Hlavním cílem některých Čechů je se opálit do hněda. Proto na opálení pospíchají a místo krásné hnědé barvy jsou pak celý pobyt spálení. Nicméně povede-li se vám opálit přesně podle vašich představ, jak docílit toho, aby vaše pokožka tolik nebledla?

Je třeba začít od začátku, což znamená, že se nesmí podcenit příprava. Je téměř jedno, jestli to bude návštěva solárního studia, či pravidelná konzumace beta-karotenu anebo jen pobyt na sluníčku a upravená strava. Avšak nezapomínejte na to, že je každý člověk naprosto jiný, tudíž pro každého je lepší jiná varianta. Při opalování nezapomínejte používat kvalitní opalovací prostředky a nespoléhejte na stupeň vašeho opálení, neboť slunce v teplejším podnebném pásu je vždy silnější.

Co tedy používat, aby vaše pokožka vydržela déle snědá? První možností jsou samoopalovací krémy či spreje, které se natírají po celém těle. V místech, kde je pokožka sušší, je třeba aplikovat krém nebo jiný přípravek, aby opálení ve finále působilo jednotně. Druhou možností jsou peelingy, které pokožku sice škrábou, ale kůže bude působit svěžeji. Třetí možnost je ta, že se budete stále opalovat i po návratu z dovolené, samozřejmě pokud vám to počasí dovolí.

Čtěte také:   Jak sportovat s obezitou?

I přes vytrvalou snahu musíme konstatovat, že je snědé opálení pouze dočasný efekt, pakliže nejste závislí na pomocných přípravcích. Proto nezoufejte, pokud vám opálení do jara nevydrží. Kůže se loupe, takže její vyblednutí je naprosto přirozený jev. Pak máte důvod se těšit na další dovolenou, abyste se opět krásně opálili.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *