Jde přelstít zimní únavu?

Míváte i vy dny, kdy se cítíte jako po boji s větrnými mlýny? Jak přelstít zimní únavu a pocit neustálého vyčerpání? Zkoušeli jste někdy únavu jednoduše potlačit? Zimní únava perfektně nahrává nemocem, nechutenství a všemu, co se vám v létě zdárně vyhýbalo. Napadlo vás také, jestli to nebude jen normální lenost, která všemu brání? Lenost je jedna z možností, která se musí umět přiznat. Jak jste na tom vy?

Pijte vodu s citronem

Jak zatočit s únavou? Osvědčená rada, která vždy pomáhá. Začněte ráno sklenicí vody, ať už s citronem či bez. Někteří z vás mohou mít alergii na citrusy, pokud si tedy nejste jistí, citron vynechejte. Tělo ráno vodu potřebuje a dokáže tělo správně nastartovat.

Otevírejte okna

Zdánlivě banální věc, ale přesto na ní v zimě zapomínáte. Větrání je v zimě velmi důležité, vyvětrejte před tím, než ulehnete ke spánku, aby se vyčistil vzduch. A ráno po probuzení také okno nezapomeňte otevřít. Toto platí samozřejmě u všech místností ve vašem domě.

Choďte ven

Přestože počasí nenasvědčuje procházkám anebo jiným aktivitám, buďte venku. I procházka v mrazech vás dokáže nabít energií a vy uděláte něco pro vaše zdraví. Po příchodu domů si můžete dopřát vanu a pokračovat v relaxaci. Dalším tipem jsou rostliny, které mění kyslík v místnosti, máte jich doma dostatek?

Zaměstnejte se

Nemyslíme tím trávit každý den přesčas v práci, ale domluvte si takové aktivity, které vás budou bavit. V zimě jsou dlouhé večery, co je raději strávit s přáteli, nebo je zaplnit tím, co vás baví, místo sledování televize? Víkend si naplánujte dopředu, ať se máte na co těšit.

Čtěte také:   Co o pocení možná (ne)víte?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *