Proměňte cvičení v jednu velkou párty

Ze zumby se stal pojem. Spojuje taneční latinskoamerické prvky s prvky z aerobiku. Cvičí se na energickou hudbu, která vám rozproudí krev v těle. Při lekcích stačí jen poslouchat a nechat se vést rytmem.

Historie zumby

Zakladatelem tohoto tanečního cvičení je kolumbijský fitness trenér a choreograf Alberto „Beto“ Perez. V devadesátých letech dorazil na svou hodinu aerobiku a zjistil, že s sebou nemá kazetu s hudbou. Rozhodl se proto použít tu, kterou poslouchal cestou na trénink a improvizoval. Jeho hodina slavila úspěch a nadšení klienti si pak o tuto hodinu říkali sami.

Zumba využívá základní kroky tanečních stylů jako je Salsa, Reggaeton, Merengue, Flamenco, Hip-hop, Chacha, Samba, Calypso, Cumbie a mnoho dalších. Kromě latinsko-amerických tanců se při zumbě začíná tančit i na africké a orientální rytmy.

Účinky zumby

Zumba střídá v daných intervalech pomalejší a rychlejší tempo. Efektivně spaluje tuky tím, že střídá aerobní a anaerobní trénink. Zformuje vám celou postavu, zlepší kondici a výdrž. Velkým plusem je to, že se u ní nebudete nudit, pokud je pro vás tanec zábavou.

Pro koho je zumba určena?

Lekci zumby zvládne každý, nepotřebujete mít taneční zkušenosti. Je navržena pro každého bez rozdílu věku, váhy či kondice.

Jak probíhá hodina?

Na začátku hodiny se rozehřejete pomocí jednoduchých kroků. Poté následuje řada choreografií a improvizací, vždy pod vedením zkušeného lektora. Na konci hodiny na vás čeká závěrečné protahování, a to vše ve stoje. Na jedné hodině spálíte až 900kcal, což je srovnatelné se spinningem. Při zumbě zapojujete hluboký stabilizační systém páteře a svalstvo uvnitř těla.

Čtěte také:   Jak hubnout po Vánocích?

Je zumba vhodná i pro obézní?

Pokud trpíte výraznou nadváhou, prokonzultujte vše s vaším lékařem. Některé tance totiž nadměrně zatěžují klouby.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *